jsem Zuzana Atanasov

Od malička ráda tvořím a zkouším různé kreativní techniky. Před několika lety jsem narazila na foamiran a zamilovala si modelování květin z něj.

Dnes s nadšením a láskou předávám své zkušenosti v kurzech a učím klientky, jak si vyrobit květiny, které vypadají jako živé a nikdy neuvadnou.

Jsem romantická, kreativní duše.

Ráda se obklopuji přírodou a miluji jaro, hlavně kvůli tomu, že po období šedé zimy rozkvétají květiny a vše voní. V zimě trpím nedostatkem světla i barev. Ne však už tolik. 

Nyní mám dům vyšperkovaný krásnými barevnými květinami, které nikdy neuvadnou a přátelé nechtějí věřit tomu, že nejsou živé. Když si chci zlepšit náladu dám si květinu do vlasů nebo místo stříbrných zvolím květinové náušnice. U mě doma je jaro pořád.

Navíc jsou všechny květiny mou tvorbou. Tvorbou, na kterou jsem pyšná, a která překvapuje mé široké okolí. S květinami slavím úspěch jak na jarmarcích, tak u malých i dospělých princezen.

Dopracovat se k tomuto umění mi dalo zabrat.

Musela jsem si projít několika neúspěchy a přelézt mnoho překážek, mezi nimi i svůj strach z nedokonalosti.

Nádherné pivoňky, které se nedaly rozeznat od živých jsem poprvé zahlédla v Ostravě na kreativním veletrhu v roce 2016. Byly z něčeho, co jsem slyšela poprvé… foamiran??? Neznám! Žena, která pivoňky vyrobila tam pořádala i mini kurzy. Bohužel v době, kterou jsem na veletrhu strávila, byly už plné. Tak jsem odjela domů, aniž bych si na foamiran alespoň sáhla.

Na tu rozkvetlou nádheru jsem nemohla zapomenout. Pátrala jsem. Jenže o foamiranu se v ČR nedalo zjistit skoro nic. Nenašla jsem, kde ho koupit, jak se s ním pracuje… Byla jsem zklamaná.

Uběhlo několik měsíců a přišly moje narozeniny a s nimi překvapivý dárek. Poukaz na kurz výroby narcisu z foamiranu v Praze. Celá natěšená jsem jela přes půl republiky.

I když jsem si kurz užila, a květina se celkem povedla, byla jsem opět zklamaná. Tentokrát z časové náročnosti. Narcis trval 3 hodiny… ufff… tolik času. Úplně mě to odradilo, dál jsem nic nevyráběla, ale toužila jsem to umět.

Kurz vedla holčina s ruskými kořeny, a tak jsem jen koukala na videa v ruštině, nerozuměla ani slovo a kochala se tím, jak jde výroba jiným.

Nefňukej, nečum... Chce to akci.

Pak ke mně spolu s dalším vývojem přišla myšlenka… Můžeš toho vědět kolik chceš, ale čtením a koukáním se to nenaučíš, chce to akci.

Zabrala jsem se do toho. Najednou jsem našla eshop paní z Ostravského Kreativu a udělala velkou objednávku. Začala jsem zkoumat, zkoušet, tvořit. 

První květy v mnoha barvách i velikostech jsem rozdávala kamarádkám a ty si objednávaly další a další. Někdy během té doby jsem začala podnikat a vyrábět svatební dekorace a časem i jezdit na jarmarky. Jednou jsem vzala i květiny z foamiranu. (Tenkrát jen ten typ, co vás učím ve video návodu zdarma.) A měly úspěch.

Začala jsem zkoušet další druhy květin, další techniky barvení, modelování a od té doby nepřestávám.

Navíc na jarmarku si mě všimla paní vlastnící kreativní ateliér a pozvala mě, abych u ní udělala kurz a naučila vyrábět touto technikou květiny i další ženy. Šla jsem do toho. 

Od té doby jsem už tvorbu květin z foamiranu naučila mnoho žen i dívek v širokém okolí mé milované Litomyšle, kde žiji.

Co je mým přáním?

Ráda bych rozšířila povědomí o foamiranu.

Ráda bych podpořila kreativitu v naší společnosti.

Ráda bych pomohla rozvíjet manuální zručnost dětí.

Ráda bych viděla radost z rozkvetlých domácností.

Ráda bych probudila vílu v každé ženě a dodala jí odvahu nosit květinové doplňky.

Prostě...

Ráda pomohu vytvořit krásné květiny každému, kdo o to bude stát.

A že vás není málo 🙂

Díky kurzům a ohlasům žen z FB skupin, vím, že nemám tolik času, abych dojela a učila všude. Tak vznikl nápad využít online svět a mé umění a zkušenosti jsou nyní dostupné každému. 

Květiny rok za krokem učím v Květinové akademii.

Latest Product

[products limit="4" columns="4" orderby="date" order="DESC" class="baltic-slideshow"]
Return to top of page