Odpovědi na zvídavé otázky o květinách z foamiranu

Po kliknutí na řádek s otázkou se vám rozbalí odpověď.

Jsou z pěnové hmoty, která se jmenuje foamiran.

Foamiran je pěnová hmota/guma určená k tvorbě realistických květin. Vyrábí se v Íránu ve firmě, která mimo jiné vyrábí i dětské pěnové puzzle, ze kterých se skládají koberce pro miminka a děti, aby si mohly hrát na podlaze a nestudila je. Je to podobný materiál.
Více informací o foamiranu najdete v článku na blogu.

Je to polyetylénová guma – PE pěna.

Ano i ne. Záleží, na druhu květiny (hlavně počtu okvětních lístků), zda foamiran dobarvujete, zda stříháte ručně nebo máte nějaké pomocníky, také na pečlivosti tvůrce a propracovanosti květiny.
Čajová růže, kterou vás učím ve video návodu zdarma, mi trvá se vším všudy asi 40 minut (nechvátám). Začátečníkům uvádím čas tvorby zhruba 1,5 -2 hodiny. Opravdu záleží na preciznosti, se kterou tvoříte. Pečlivé stříhání prostě trvá déle.

Ano, dají. Foamiran je voděodolný, může být i na dešti. Se sluníčkem už je to horší. Barvy foamiranu na něm mohou po nějakém čase výrazně vyblednout. V parných létech se může trochu deformovat tvar květin působením horka (např. krepování lístků povolí). Pokud foamiran dobarvujete barvami, které nejsou voděodolné, mohou vám opršet. Je dobré se vším uvedeným počítat.
Doporučuji věnce s květinami z foamiranu použít na dekoraci interiéru nebo alespoň na dveřích pod střechou a na stinné straně domu.

Ano, od určitého věku. U každého návodu uvádím, jak staré dítě se může pustit do tvoření. Pro předškoláky to není.
Základem je umět to dobře s nůžkami a být u tvorby klidný a pozorný. Pozor pracuje se s horkou žehličkou a tavnou pistolí, proto by dítě vždy mělo pracovat pod dohledem dospělého. Sama lektoruji kurzy pro děti od 9 let.

S trochou nadsázky navěky. Pokud se s květinami dobře zachází, tak vydrží roky. Sama mám (nejen) jednu růži už čtvrtý rok, jen na slunci lehce vybledla (má chyba při skladování). Kamarádka má ode mě náušnice už tři roky a při aktivním nošení stále vypadají jako nové.

Ano, fantazii se meze nekladou. Foamiran je opravdu primárně vyráběn na tvorbu realistických květin, ale dá se využít podobně jako moosgummi nebo v kombinaci s ní (zvířátka, šperky, vánoční ozdoby…). Sama jsem s dětmi tvořila z foamiranu motýlky.
Foamiran je tenký pouze 0,8 mm, tak se ideálně hodí na tenké okvětní plátky.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Napište mi.

    Kdo je Zuzana Atanasov?

    Return to top of page